Tekirdağ'ın Sesi Yerel Haberler Yazı Ekle

e-corlu.com 12.8.2017 2330 gösterim

Kapaklı'da Kurban Kesim Yerleri Belirlendi

Kapaklı ilçesinde yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Atatürk mahallesi Aşıklar Sokak üzerinde bulunan 1578 ada (Kapaklı İlçe Mezarlığı yanı) geçici kurban satış yeri olarak belirlendi.

Yapılan açıklamada; “Geçici kurban satış yeri yanı, Cumhuriyet Mahallesi Çamlıca Öğrenci Yurdu kesim yeri, Atatürk Mahallesi Şehitler Camii yanı, İsmetpaşa Mahallesi Emlak konutları Çınar 4-5 Blokları altı, Cumhuriyet Mahallesi Belediye Garajı, Karaağaç Mahallesi Belediye Garajı kurban kesim yerleri olarak belirlenmiştir.
17 AĞUSTOSTA GİRİŞ İZNİ VERİLECEK
Anadolu’dan Trakya’daki iller ile İstanbul ili Avrupa yakasına,Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 2010/7 2010/13 ve 2013/16 Trakya’ya yapılacak Canlı Kurbanlık Hayvan sevkleri genelgeleri kapsamında uygun şartları taşıyan kurbanlık hayvanların sevklerine 17/08/2017 tarihinden itibaren başlanacaktır.Kurban satış yerlerine getirilen kurbanlık hayvanların il içi hareketlerinde sığır cinsi hayvanlarda pasaport,koyun ve keçi türü hayvanlarda nakil belgesi; iller arası hareketlerinde ise veteriner sağlık raporları, pasaport/nakil belgeleri kontrol edilerek belgeleri tam olanların 17/08/2017 tarihinden itibaren girişine izin verilecektir.
BAŞVURULAR ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNE
Küpelenmemiş ve kayıt altına alınmamış hayvanların kurban satış yerlerine girişlerine müsaade edilmeyecektir. Belirlenen kurban satış ve kesim yerlerinde 2017 yılı Kurban Hizmetlerinin uygulanmasına Dair Tebliğ ve komisyon kararları çerçevesinde kontrol ve denetim yapılacaktır.Geçici kurban satış yerinden yer kiralamak isteyenlerin Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir” denildi.