Tekirdağ'ın Sesi Yerel Haberler Yazı Ekle

Yazı Ara :

e-corlu.com 11.1.2018 2461 gösterim

Çorlu'da İçme Suyu Hattı Ve Deposu İnşaatı Çalışmaları

TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Oral Karakaya ile birlikte Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ Genel Müdürlüğünün Çorlu ilçesine yaptığı yatırımları yerinde inceledi.
Tekirdağ Çorlu ilçesinin Hatip Mahallesine yapılan yatırımlar kapsamında Sarılar yolu üzerinde bin 800 metre içme suyu hattı yapıldığı, böylece Hatip Mahallesinin eski ve işlevini yitiren asbest içme suyu hatları yerine, yeni ve uzun ömürlü borular ile değiştirildiği belirtildi.
Genel Müdür Başa ve beraberindeki heyet, Çorlu İçme Suyu İnşaatı işi kapsamında devam eden yatırımlar incelendi. Yoğurtçu sokak üzerinden yapılan içme suyu ve kanalizasyon inşaatı çalışmalarının en yakın zamanda tamamlanacağı ve sokağın trafiğe açılacağının bilgisi alındı.
Ardından Bahçelievler İçme Suyu Tesisleri alanında yeni inşa edilen 3 bin tonluk içme suyu deposu inşaatı incelendi. Kontrol mühendislerinden alınan bilgiler neticesinden içme suyu inşaatı çalışmalarının hızla devam ettiği, geniş çaplı bir alana hizmet verecek olan içme suyu deposu sayesinde bölge halkının zaman zaman yaşadığı su problemlerinin en aza indirgeneceği bildirildi. Mevcut ayaklı içme suyu depolarının da bakım ve onarımdan geçirilerek yine vatandaşlara hizmet vereceği ifade edildi. Ayrıca Akıllı Su Yönetim Sistemi (SCADA) sayesinde temin edilen ve abonelere iletilen içme suyunun tüm sürecinin takip edildiği, yönetildiği ve analiz edildiği kaydedildi.
Genel Müdür Başa, “Çorlu ilçemiz çok hızlı büyüyen bir ilçe. Su ve atıksu yatırımlarımızı hızla devam ettiriyoruz. Artan nüfusun su ihtiyaçlarını karşılamak için yeni içme suyu depoları ve içme suyu hatları inşa ediyoruz. Halkımıza sağlıklı su temin ediyoruz. TESKİ olarak Çorlu için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.
TESKİ’nin yatırımlarının incelenmesinin ardından, Büyükşehir Belediyesi tarafından Çorlu İlçesine yapılan 2 bin 500 kişi kapasiteli Kapalı Spor Salonu İnşaatı çalışmaları incelendi. Genel Sekreter Oral Karakaya, “Hatip Mahallesinde yapımı devam eden Kapalı Spor Salonunun tamamlanmasının ardından hızla büyüyen ve gelişen Çorlu ilçesinin spor ve sosyal faaliyet ihtiyacına önemli derecede cevap verilmiş olacaktır. İl genelinde yatırımlarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.